Fotogalerie 2023

Nahoru
Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) jsou veškeré fotografie zveřejněny se souhlasem osob.

FOTOGALERIE KULTURNÍCH AKCÍ V ROCE 2023Návštěva Soviček v Domově pro Seniory
Navštívily nás a svou návštěvou potěšiliy exotické africké sovičky, druh výreček bělolící, sourozenci: soví slečna Rozárka 3 roky a soví kluk Ariel 2 roky. Nejprve jsme měli možnost poslechnou si o nich zajímavé informace přímo od její chovatelky a dá se říci i maminky, která si je ručně dokrmovala a vypiplala od 10ti denních miminek. Tudíž jsou plně ochočené a zvyklé na soužití s člověkem. Následně nám chovatelka odpovídala na dotazy a pak bylo možno se se sovičkami vyfotit např. na ruce, rameni a kdo chtěl tak i na hlavě. Nakonec paní chovatelka se sovičkami navštívila i ostatní klienty na pokojích, kteří na společnou akci do zahrady nedošli.
Moc děkujeme paní chovatelce za krásné odpoledne.
Malá Hudební Virtuoska v našem Domově pro Seniory
O zvláštní hudební událost, která osvěžila naše dny melodiemi a radostí se postarala teprve 10ti letá virtuoska s její heligonkou, která nám ukázala, že hudba se dokáže dotknout srdce každého z nás.
Akce se měla uskutečnit venku u altánu, kde by se vešlo ještě více lidí, ale počasí nám tentokrát nepřálo. I pře sto se však alespoň naše kulturní místnost naplnila lidmi, až do té míry, že někteří seděli ve dveřích a na schodech před místností. 
Návštěva houslisty
Housle jsou hudebními nástroji, které umí oslovit city našich klientů.
Houslista, který pravidelně za našimi klienty dochází nás provedl různými hudebními žánry.
Později hrál melodie na přání, aby si klienti mohli společně zazpívat.
Opékání klobás
Každý rok se těšíme na jedinečnou událost, která nám přináší okamžiky nekonečné radosti a chuti. Tradiční letní opékání klobás je více než jen událostí – je to společné putování vzpomínkami, které nás spojuje a naplňuje. Nesmí chybět ani kytara a písničky od ohně.
Tradiční smažení vaječiny
Zlatožlutá vejce v hrnci s jarní cibulkou a špekem se stává symbolem naší tradice koncem Jara nebo na počátku Léta.
Přináší nám nejen chutný zážitek, ale také pocit sounáležitosti.
Vnímáme, jak se během let náš stůl mění, a přesto zůstává stejný. Naše hlasové tóny se spojí do jednoho harmonického zvuku.
Při zpívání oblíbených písní se propojujeme a sdílíme radost z hudby, která nás provází celým životem.