Jak to u nás vypadá

Nahoru

Něco málo z historie:

Budova domova pro seniory SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěné společnosti v Českém Těšíně byla postavena v roce 1937 jako vila, následně byla budova přestavěna na bytový dům, a po II. sv. válce až do roku 2004 byla z budovy základní škola. V roce 2004 se stala vlastníkem budovy SLEZSKÁ HUMANITA a z bývalé základní školy na Příkopě, z jejích stávajících tříd a kabinetů byly vytvořeny pokoje, a sociální zařízení pro naše uživatele. Některé malé místnosti nyní slouží jako sklady, kanceláře, šatny  a jiné provozní místnosti. Půdní prostory prošly významnou rekonstrukcí a slouží jako sklady a šatna pro personál.

Jak to u nás vypadá dnes:

Náš Domov v Českém Těšíně je umístěn v okrajové části sídliště Svibice a prošel významnou rekonstrukcí. Součástí našeho domova je i zahrada s bezbariérovým přístupem, venkovním posezením a krbem. Náš domov se nachází poblíž hlavní silnice ul. Jablunkovské a v nejbližším okolí máme krytý bazén, stylovou restauraci a obchodní centrum.

Domov pro seniory v Českém Těšíně je dvoupodlažní budova, je zde ubytováno 30 uživatelů s různými stupni soběstačnosti v 1 jedno-lůžkovém, ve 2 dvou-lůžkových, 7 troj-lůžkových a 1 čtyř-lůžkovém pokoji.

V přízemí je umístěno 15 žen a na patře 15 mužů.

Bezbariérový přístup do patra a na krytou terasu zajišťují 2 schodišťové plošiny a 1 výtah. Pokoje jsou vybaveny polohovatelnými lůžky, nočními stolky, komodami nebo skříněmi, umyvadly s teplou a studenou vodou, televizními přípojkami, stoly a židlemi.

K hygienickému vybavení se řadí 2 bezbariérové koupelny + 2 WC v přízemí a v mezipatře, 1 WC v přízemí určeno pro návštěvníky, 1 koupelna + WC v mezipatře určena pro personál, 2 WC na patře, z nichž jedno je bezbariérové, a 1 bezbariérová koupelna + WC.

V mezipatře je kulturně relaxační místnost s knihovnou s DVD přehrávačem a s televizí. Tato místnost slouží hlavně k volnočasovým aktivitám, pak také jako jídelna pro mobilní a částečně mobilní uživatele, kteří se chtějí stravovat společně a k poradám personálu.  

Za budovou v naší zahradě se nachází altán s posezením a krbem, v létě často využívaný pro společné posezení uživatelů a pro grilování klobás. Okolí altánu zdobí květinová zahrada. Dostatek soukromí pak našim uživatelům zajišťují vzrostlé túje kolem plotu. Za příznivého počasí je altán využíván hlavně k volnočasovým aktivitám.

Fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - Jak to u nás vypadá nebo zde