Fotogalerie 2023

Nahoru
Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) jsou veškeré fotografie zveřejněny se souhlasem osob.
FOTOGALERIE KULTURNÍCH AKCÍ V ROCE 2023

Den matek 

12. května nás u příležitosti nedělního dne matek navštívily děti z MŠ Orlová 1., děti vystoupily s veselým pásmem písniček, básniček a tanečků, byly moc šikovné a sklidily velký potlesk. Klienti si dopoledne moc užívali, na tyto mezigenerační setkání se vždy velmi těší. Děti před odchodem své diváky obdarovaly vlastnoručně vyrobenými dárečky a na oplátku si odnesly malou pozornost.

Taneční vystoupení Mgr. Petra Velety 

Krásnou tradicí se stala u nás v domově návštěva tanečního mistra Mgr. Petra Velety. Kulturní místnost se proměnila ve velký taneční sál a mohli jsme začít. Začali jsme rozcvičkou, kdy jsme rozhýbali naše ztuhlá těla a připravili se na taneční dopoledne. Nechyběly ani tance na přání a to např. rock n roll, polka, waltz, tango a další. Naši muži si s chutí zatančili tradiční řeckou zorbu a také za to od našich žen sklidili velké ovace. O krásné překvapení, jak pro klienty, tak i pro p. Veletu se postarala naše pečovatelka Monča. Vplula na taneční parket jako ladná baletka, která ztvárnila umírající labuť z Labutího jezera. Všem tímto vystoupením vyrazila dech. Celé dopoledne bylo zakončeno tzv. diskotékou, kdy jsme si všichni společně zatančili. Akce se zúčastnili také dobrovolníci z Adry, kterým tímto děkujeme. Těšíme se na příští vystoupení

Člověče nezlob se (únor)

Venku chladno a mrazivo, ale u nás kulturní místnosti hravé dopoledne plné dobré nálady a zapálení pro hru. Pro naše klienty jsme si ke kávičce a sladkým dobrotám připravily turnaj v Člověče nezlob se. Klienti se do hry pustili s vervou, ale řídili se heslem hry, takže se nikdo při vykopávaní nezlobil, ale naopak se dobře pobavili. Na výherce i poražené čekala sladká odměna a diplom za účast.
Hudební souboru Morava
Vystoupení folklorního souboru Morava bylo na programu 4. dubna, tedy těsně před Velikonocemi.
Členové souboru nám předvedli tradiční lidové tance i obyčeje spjaté s lokalitou, ke které se daný tanec vázal.
S radostným výrazem si všichni taky zazpívali. Už se těšíme na příští návštěvu.