SETKÁNÍ S LEOŠEM MAREŠEM

Naše klientka Zdeňka v sobotu 17.11.2018 prožila příjemné překvapení. Pan Leoš Mareš jí přišel osobně předat dárek elektrický invalidní vozík. Pan Leoš se stal jejím Ježíškovým vnoučetem a zajistil ji dárek, který opravdu potřebovala. Společně s dalšími klientkami a pracovníky prožili hezký čas s tímto štědrým dárcem. Paní Zdeňce tento dárek velmi zkvalitní život. Bude samostatnější při pohybu po prostorách domova i venku. V těchto dnech se učí na vozíku jezdit. Sama říkala: "Je to ohromná věc, mám velkou radost." 


PĚSTOVÁNÍ RAJČAT V MOBILNÍM ZÁHONU

Klientka se rozhodla vypěstovat rajčata v mobilním záhonu. Když bydlela v rodinném domku, zeleninu si pěstovala na zahrádce. Byla velmi ráda, že to může zkusit i v domově. S dopomocí pracovníků se jí to podařilo, vypěstovala asi 1 kg rajčat, některé jí kvůli počasí již nedozrály.


TVOŘENÍ TECHNIKOU QUILLING

Klienti v domově mohou trávit volný čas při různých aktivitách. Tentokrát klientky zkusily novou aktivitu, učily se techniku quilling. Quillingovým perem natáčely barevné proužky papíru do ruličky a pak je tvarovaly do tvaru slzy. Když jich vyrobily 6, vytvořily květinu. Poté ze zelených proužků vytvořily lístečky, tak že proužek ohýbaly do požadovaného tvaru a lepily herkulesem. Postupně s dopomocí vytvořily krásná přání k narozeninám. Máme v plánu tvořit i Vánoční přání.


NAROZENINY

90. let, to jsou krásné narozeniny. Naší klientce jsme připravily překvapení - oslavu jejich narozenin. Protože klientka už nemá svou rodinu, chtěli jsme jí tímto udělat radost.  A podařilo se, radost opravdu měla, se slzami v očích děkovala. Při oblíbené hudbě si klientky snědly medovník, kávičku a měly možnost si popovídat. Do dalších let jsme klientce přáli pevné zdraví a spokojenost.


USMAŽILI JSME SI VAJEČINU

Osobně neznám člověka, který by neměl rád vaječinu. Klientky jí také mají rádi, proto se rozhodly si ji připravit. Dohodly se s pracovnicí, aby jim zakoupila potřebné potraviny a ony se pustily do práce. Dílo se podařilo, všechny si pak na vaječině pochutnaly.


SMAŽENÍ ŘÍZKŮ

Řízky jsou velmi oblíbené jídlo. Když je člověk doma, tak si ho když má chuť udělá. Naše klientky i v našem zařízení mají možnost si toto jídlo připravit. Pracovnice jim zajistila vše potřebné. Klientky si připravily maso, obalily ho v mouce, ve vajíčku a strouhance. Poté řízky usmažily. V kulturní místnosti si společně připravily stůl, poseděly si a pochutnaly na skvělém jídle.


REHABILITAČNÍ CVIČENÍ

Naši klienti mají velmi rádi pohyb, teď v zimě nemůžeme chodit ven a tak se snažíme alespoň dvakrát týdně cvičit.


VELIKONOCE U NÁS


VELIKONOČNÍ VÝZDOBA NAŠEHO DOMOVA

Připrava na Velikonoce je již v plném proudu, začíná to vždy pořádnou výzdou.


VĚDOMOSTNÍ KVÍZY

I odpoledne trávíme v domově aktivně. Ven se moc nedá chodit, je tam zima, tak trénujeme paměť, hrajeme Bingo a děláme vědomostní kvízy.


FANDÍME OLYMPIÁDĚ

V naší společenské místnosti jsme vytvořili úžasný koutek, kde jsme společně fandili našim olympionikům.


OSLAVY MDŽ

V pátek 9. 3. 2018 jsme s klientkami Domova pro seniory v Horní Suché vyrazily na oslavu MDŽ do Dělnického domu. Nebyly jsme tam poprvé a tak jsme věděly, co můžeme očekávat a tak jsme se hodně těšily. Ráno nás přišly upravit vizážistka a kadeřnice. Odpoledne přijel autobus, který nás zavezl na místo. Dělnický dům byl krásně nachystán, každá jsme dostala kytičku. Vystoupení se nám moc líbilo, hodně nás potěšily děti a i kouzelník se nám líbil. Už se těšíme na další výlet.


HAVÍŘOVSKÉ BABKY

Dne 22.2 2018 nás navštívil hudební soubor Havířovské babky, když skupina seniorek oděná v těšínských krojích předstoupila před klienty, bylo jasné, že vystoupení bude opravdu stát za to. Krom známých lidovek zpívaných v místním nářečí se klienti zasmáli také anekdotám, které babky přednesly. Vystoupení se nám moc líbilo.


OCHOTNICKÉ DIVADLO

14. 2. 2018 naše zařízení navštívil divadelní soubor studentů z havířovského gymnázia Velmi jsme se spolu všichni pobavili., zahráli nám scénky s filmů, hádali jsme známe osobnosti a nakonec jsme si všichni zatancovali. Moc se nám vystoupení souboru líbilo.


VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ ZUŠ

12. 1. 2018 nás přišli potěšit svým vystoupením žáci Lidové školy z Českého Těšína. Zazpívali a zahráli nám pro radost koledy a lidové písničky. Společně jsme si zazpívali a bylo nám spolu moc dobře.


NOVOROČNÍ KONCERT

4. 1. 2018 u nás v domově proběhlo klavírní vystoupení Mgr. Königsteina a Ing. Janči, který ho doprovodil na kytaru. Společně jsme si všichni ještě u koled zavzpomínali na Vánoce.


 

SLEZSKÁ HUMANITA, obecně prospěšná společnost

Čajkovského 2468/2b, Karviná - Mizerov, 734 01