Jak to u nás vypadá

Nahoru

Něco málo z historie:

Budova, ve které se domov nachází, byla postavena v roce 1957 a původně sloužila jako mateřská škola. V roce 1991 byl provoz mateřské školy ukončen a budova byla prodána soukromé osobě, která zde krátce provozovala rehabilitační služby. V posledních letech byl 3 však areál zcela prázdný, a proto jej Obec Horní Suchá odkoupila zpět. Obec budovu v roce 2009 nově zrekonstruovala a dne 1.7.2009 zde byl slavnostně zahájen provoz Domova pro seniory SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěšné společnosti.
Starší fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - historické fotografie nebo zde

Jak to u nás vypadá dnes:

Náš Domov je dvoupodlažní bezbariérová budova. Ubytovací kapacita činí 30 klientů. Ubytování je zajištěno ve 2 jednolůžkových, 11 dvoulůžkových a 2 třílůžkových pokojích. Pokoj je standardně vybaven polohovatelným lůžkem, nočním stolkem, skříni s uzamykatelnou zásuvkou, umyvadlem s teplou a studenou vodou, anténní televizní přípojkou, stolem s židlemi a přípojkou na telefon a internet.

V přízemí domova se nachází pokoje klientů, izolace, pracovna sester, kuchyň určena pro zaměstnance, sociální zařízení (bezbariérové WC a prostorná koupelna s WC) a společenské koutky pro posezení klientů.

V patře se nachází rovněž pokoje klientů, dále kuchyňka určená pro klienty a návštěvy (je zde k dispozici chladnička, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a základní kuchyňské vybavení), sociální zařízení (WC a prostorná koupelna s WC), kulturní místnost (vybavená TV, DVD přehrávačem, audio technikou, PC s připojením k internetu, knihovnou a klavírem), společenský koutek pro posezení klientů a kanceláře vedoucí zdravotní a sociální služby a sociální pracovnice.

V suterénu se nachází sklady, šatna a místnost vybavená pro volnočasové aktivity klientů.

Domov pro seniory je obklopen velkou zahradou s parkovou úpravou. Jsou zde vybudovány chodníčky, altánek, jezírko a lavičky k příjemnému posezení.

V blízkosti domova je Obecní úřad, pošta, praktický a zubní lékař, lékárna, supermarket, květinářství či cukrárna.

Fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - Jak to u nás vypadá nebo zde