Jak to u nás vypadá

Nahoru

Jak to u nás vypadá:

Domov pro seniory SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěšné společnosti  Karviná se nachází v  rekonstruované budově bývalé mateřské školy, ve vilové čtvrti Karviná - Mizerov, v centru města.

Budova je dvoupodlažní, bezbariérová, klienti se do Domova mohou dostat sami po nájezdové rampě u vchodu budovy. V budově je lůžkový výtah, kterým se klienti dostanou do všech prostor Domova. V budově se nachází pokoje klientů, společenská místnost, sociální zařízení,  kuchyňka se základním vybavením pro klienty a jejich návštěvy. Dále jsou zde kanceláře vedoucí zdravotní a sociální služby, sociální pracovnice a pracovna personálu. V budově rovněž sídlí centrální stravovací provoz SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěšné společnosti.

V domově je ubytováno 35 klientů v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Třílůžkové pokoje slouží především imobilním klientům vyžadujícím zvedací techniku a ošetřovatelské vozíky.

Pokoje jsou  vybaveny standardním dřevěným nábytkem s uzamykatelnou skříňkou, polohovacími elektrickými lůžky, nočními stolky, umyvadlem, osvětlením, věšáky na ručníky a zrcadlem, umyvadlem s teplou a studenou vodou, zástěnou a dle přání televizí či rádiem.

K hygienickému vybavení  se řadí dvě koupelny a dvě bezbariérové WC. Sociální zařízení je vybaveno madly, kompenzačními pomůckami, které usnadňují život imobilním klientům.

Kulturní místnost je vybavena DVD a CD přehrávačem, televizí. Klienti mají k dispozici také knihovnu.

Vedle budovy slouží k posezení venkovní pergola s krbem, prostranství s lavičkami k odpočinku.

Fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - Jak to u nás vypadá nebo zde