Fotogalerie 2023

Nahoru
Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679 o ochraně osobních údajů (GDPR) jsou veškeré fotografie zveřejněny se souhlasem osob.
FOTOGALERIE KULTURNÍCH AKCÍ V ROCE 2023

Ozzy
O nevšední dopoledne se postaral pestrobarevný opeřenec Ozzy se svým páníčkem.
Ozzy je hvězda města Havířov, jelikož se zde už několik let volně pohybuje.
Dozvěděli jsme se veškeré zajímavosti, týkající se tohoto druhu papouška – Ara.
Kdo měl zájem, mohl Ozáka nakrmit z ruky a vyfotit se s ním,
čehož využili skoro všichni, kteří se programu účastnili a s fotkami se pak chválili svým rodinným příslušníkům.

Miniolympiáda

Netradičním sportovním disciplínám a zábavě patřilo středeční dopoledne v kulturní místnosti našeho domova.
Pro klienty byla připravena miniolympiáda, v níž poměřili své síly v hraní kuželek, hodu na cíl a „rolování".
Odměnou nám bylo nejen procvičení těla, ale hlavně dobrá nálada.
A jak se říká: „Pohyb znamená život." A to platí se vším všudy.

Odpoledne se sovičkami

O krásné zpestření úterního odpoledne se postarala chovatelka afrických soviček se svými dvěma opeřenými kamarády Rozárkou a Arielem.
Naši klienti vůbec netušili, co od návštěvy čekat. Když spatřili dvě okaté sovičky, tak zůstali v úžasu. Paní chovatelka nám povyprávěla veškeré zajímavosti, týkající se chovu sov a samozřejmě padlo i plno dotazů, na které klientům odpověděla. Následně došlo na očekáváné hlazení soviček a focení. I klienti, kteří zpočátku byli ostýchaví, tak se sovičkou na ruce pookřáli a byli nadšeni. Tímto velmi děkujeme za návštěvu a doufáme, že nebyla poslední.

Den matek 

12. května nás u příležitosti nedělního dne matek navštívily děti z MŠ Orlová 1., děti vystoupily s veselým pásmem písniček, básniček a tanečků, byly moc šikovné a sklidily velký potlesk. Klienti si dopoledne moc užívali, na tyto mezigenerační setkání se vždy velmi těší. Děti před odchodem své diváky obdarovaly vlastnoručně vyrobenými dárečky a na oplátku si odnesly malou pozornost.

Taneční vystoupení Mgr. Petra Velety 

Krásnou tradicí se stala u nás v domově návštěva tanečního mistra Mgr. Petra Velety. Kulturní místnost se proměnila ve velký taneční sál a mohli jsme začít. Začali jsme rozcvičkou, kdy jsme rozhýbali naše ztuhlá těla a připravili se na taneční dopoledne. Nechyběly ani tance na přání a to např. rock n roll, polka, waltz, tango a další. Naši muži si s chutí zatančili tradiční řeckou zorbu a také za to od našich žen sklidili velké ovace. O krásné překvapení, jak pro klienty, tak i pro p. Veletu se postarala naše pečovatelka Monča. Vplula na taneční parket jako ladná baletka, která ztvárnila umírající labuť z Labutího jezera. Všem tímto vystoupením vyrazila dech. Celé dopoledne bylo zakončeno tzv. diskotékou, kdy jsme si všichni společně zatančili. Akce se zúčastnili také dobrovolníci z Adry, kterým tímto děkujeme. Těšíme se na příští vystoupení

Člověče nezlob se (únor)

Venku chladno a mrazivo, ale u nás kulturní místnosti hravé dopoledne plné dobré nálady a zapálení pro hru. Pro naše klienty jsme si ke kávičce a sladkým dobrotám připravily turnaj v Člověče nezlob se. Klienti se do hry pustili s vervou, ale řídili se heslem hry, takže se nikdo při vykopávaní nezlobil, ale naopak se dobře pobavili. Na výherce i poražené čekala sladká odměna a diplom za účast.
Hudební souboru Morava
Vystoupení folklorního souboru Morava bylo na programu 4. dubna, tedy těsně před Velikonocemi.
Členové souboru nám předvedli tradiční lidové tance i obyčeje spjaté s lokalitou, ke které se daný tanec vázal.
S radostným výrazem si všichni taky zazpívali. Už se těšíme na příští návštěvu.