Jak to u nás vypadá

Nahoru

O našem Domově:

Domov pro seniory SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěšné společnosti, Orlová, (dále jen domov) se nachází v klidné listnaté lokalitě v Orlové – Lazy. Domov je umístěn v oblasti zasažené důlní činností, oblast je méně osídlená, není však na samotě. Je obklopen faunou a florou, a tak je prostředí vhodné pro seniory, kteří mají rádi klid a přírodu. SLEZSKÁ HUMANITA v roce 2003 převzala do pronájmu budovu polikliniky a zrekonstruovala ji na vlastní náklady. Nyní budova slouží jako domov pro seniory, který je vyhledáván především horníky a jejich rodinami, kteří zde strávili část svého života.

Vnitřní prostory: Domov je třípodlažní bezbariérová budova s velkou zahradou, altánem a jezírkem. 1. a 2. patra fungují jako samostatné úseky. V budově je bezbariérový výtah, schodiště je vybaveno plošinou pro hůře chodící osoby. Klienti mají k dispozici bezdrátovou signalizaci k přivolání personálu. V domově je ubytováno 49 klientů v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.
Pokoj je standardně vybaven elektricky polohovatelným lůžkem, nočním stolkem, skříňkou s uzamykatelnou zásuvkou, umyvadlem s teplou a studenou vodou, anténní televizní přípojkou, stolem s židlemi, křeslem, zástěnou. Na chodbách 1. a 2. patra je televize, minivěž, společenská zákoutí. K hygienickému vybavení domova se řadí dvě prostorné koupelny, dvě bezbariérové WC, tři WC pro chodící klienty. V přízemí je kulturní místnost s koncertním křídlem, knihovnou, DVD a CD přehrávačem, velkou televizí, promítacím plátnem a počítačem s možností připojení na internet. Malou kuchyňku je možno využívat k samostatné přípravě jídla.
Klienti mají k dispozici relaxační místnost s masážním křeslem, kavárničku a společenská zákoutí pro nerušené posezení.
Vnější prostory: U domova se nachází okrasná a užitková zahrada s jezírkem, altány, lavičkami. Osázené prostranství nabízí duševní odpočinek.

Fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - Jak to u nás vypadá nebo zde