Jak to u nás vypadá

Nahoru

O našem Domově:

Domov pro seniory SLEZSKÉ HUMANITY, obecně prospěšné společnosti, Orlová, (dále jen domov) se nachází v klidné listnaté lokalitě v Orlové – Lazy. Domov je umístěn v oblasti zasažené důlní činností, oblast je méně osídlená, není však na samotě. Je obklopen faunou a florou, a tak je prostředí vhodné pro seniory, kteří mají rádi klid a přírodu. SLEZSKÁ HUMANITA v roce 2003 převzala do pronájmu budovu polikliniky a zrekonstruovala ji na vlastní náklady. Nyní budova slouží jako domov pro seniory, který je vyhledáván především horníky a jejich rodinami, kteří zde strávili část svého života.

Vnitřní prostory: Domov je třípodlažní bezbariérová budova s velkou zahradou, altány a jezírkem. V budově je bezbariérový výtah. Schodiště je vybaveno plošinou pro hůře chodící osoby. Klienti mají k dispozici bezdrátovou signalizaci k přivolání personálu. V domově je ubytováno 49 klientů v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích.
Pokoj je standardně vybaven elektricky polohovatelným lůžkem, nočním stolkem, skříňkou s uzamykatelnou zásuvkou, umyvadlem s teplou a studenou vodou, anténní televizní přípojkou, stolem s židlemi, zástěnou. K hygienickému vybavení domova se řadí dvě prostorné koupelny, dvě bezbariérová WC, tři WC pro chodící klienty. Na 1. a 2. patře mohou klienti využívat denní místnosti, které jsou vybaveny televizí, minivěží, varnou konvicí, společenskými hrami. V přízemí je kulturní místnost s pianem, knihovnou, DVD a CD přehrávačem, velkou televizí, interaktivním projektorem s promítacím plátnem. Malou kuchyňku, která je součástí kulturní místnosti, je možno využívat k samostatné přípravě jídla či občerstvení. V přízemí nachází i relaxační místnost. Na chodbách domova lze využít společenská zákoutí pro nerušené posezení.

Vnější prostory: U domova se nachází okrasná a užitková zahrada s jezírkem, altány, lavičkami, kámen vzpomínek, fitness stroje pro seniory. Osázené prostranství nabízí duševní odpočinek.

Fotografie z domova ke shlédnutí v sekci - Jak to u nás vypadá nebo zde